Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
false

Blog

TRUE

blog

HIDE_BLOG

Header

{fbt_classic_header}

Güncel

latest

TürkNet'ten Süpriz.Adil Kullanım Kotası Kaldırıldı

an açiklamalar ile ayrica abonelerinin cep telefonlarından ulaşarak “ Adil Kullanım Kotalarını kaldırdıklarını ” mesajlar ve çağrılar ile d...

an açiklamalar ile ayrica abonelerinin cep telefonlarından ulaşarak “Adil Kullanım Kotalarını kaldırdıklarını” mesajlar ve çağrılar ile duyurusunu yapan TurkNet kullanıcılarını şaşırttı.  1 Nisan Şakası gibi zannedilecek güzellikteki bu süprizle Aboneler internet başına geçtiklerinde internet hızlarıni gorunce olayın doğruluğunu ve ciddiyetini anladilar .

Evet Türk telekomun en önemli operatörlerinden olan TurkNet, "Adil Kullanım Kotası" uygulamasına son verdi.
Türkiye’de internet bağlantısına sahip kişilerin belirli bir veri sınırını geçmesi ile bağlanti hızının düşürülmesi dijital dünyaya ters düşerek tezat olusturuyor,ayrica internet kullanicilari icinde buyuk bir sıkıntı halini aliyordu.
Tabiki bu durum internet kullanicilarinin da en cok şikayet bildirdiği konu haline geliyor.
Bu konu ilk olarak buyuk bir forum üyelerinin girişimleri sayesinde gündeme geldi ve Ulaştırma Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletisim Kurumu konu ile ilgili çalışma başlattı.Ve yaptığı çalışmaları sonucunda önümüzdeki Mayıs ayından itibaren 2019 yılına kadar kademeli olarak Adil Kullanım Kotasının kaldıracağını açıklamıştı.
Mayıs ayının iple ceken kullanıcıları için TürkNet 17 Mart Cuma günü itibariyla mevcut abonelerine AKK uygulamasini sonlandirdi
TürkNet'in bu süpriz hamlesi sosyal medyada büyük ses getirdi.
Yaptıklari düzenleme sonrasında resmi açıklama yaparak konu hakkindaki merak edilen noktalara netlik kazandirmasi beklenenin üzerinde  ilgi ile karşilanan AKK’nin kaldırılması ile ilgili
TürkNet'in Santrallerinde kurduğu aktif alt yapinin avantajlarindan mevcut müsterilerinin yararlanacagini ve
Yerel Ağın Paylaşıma Açılmasina YAPA ismi verilen  yöntem ile hizmet noktalarındaki bakır kablolar Türk Telekomun yerleşik santral binalarinda bulunan TürkNet cihazlarinda sonlandırıldığı , artık başka operatörlerle paylaşilmadığı için kapasitesi kolaylıkla artirilabilen ve yedek sistemi olan TürkNet ağı icerisinde hareket ettigi belirtiliyor.
TurkNetin bu yasadışi ve insan haklarından yoksun uygulamaya son vermis olmasi nedeniyle kendilerini  tebrik ediyor ve kararın devamında gelecek olan başarılarının devamını diliyoruz.

Hiç yorum yok

ADSENSE