Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
false

Blog

TRUE

blog

HIDE_BLOG

Header

{fbt_classic_header}

Güncel

latest

SAHURDA BALIK YİYELİM..

Oruç tutacağımız sürenin uzunluğu bazılarımızn gözünü korktmuştur diye düşünerek sahurda tok tutacak besin degeri yuksek yiyecekler araştır...


Oruç tutacağımız sürenin uzunluğu bazılarımızn gözünü korktmuştur diye düşünerek sahurda tok tutacak besin degeri yuksek yiyecekler araştırmasına girdim.
Ve sizler için YURT KONSERVENİN TON BALIĞINI  Sizler için deneyip tattımLezzetini çok beğendiğim ,besin değerinden hiç şüphemizin olmadığı TON BALIĞI  hakkında Kısaca bilgilenelim isterseniz.

Sevgili dostlar Harvard Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, haftada 200 gram balık tüketmek kalp hastalıkları riskini %36 oranında düşürüyor. Konserve ton balığı da bu açıdan uygun bir seçenek olarak görünüyor.

Protein Alımı

Ton balığı ile protein alımını artırabilirsiniz. 100 gramlık süzdürülmüş konserve ton balığının 22.5 gramı proteindir. Bu da 70 kilogram ağırlığındaki bir insanın alması gereken protein miktarının yaklaşık %40’ına eşittir. Ton balığı ayrıca vücudun alması gereken temel aminoasitlerden 10’unu bünyesinde bulundurur. Vücut bu aminoasitleri dokuların sağlığını koruması, beyin fonksiyonlarının çalışması ve hormon dengesinde kullanır.

Omega 3 Yağ Asidi Alımı

Ton balığı yağ içeriği sâyesinde vücudu olumlu etkiler. Omega 3 yağları kardiyovasküler sistemin ve beynin sağlıklı çalışmasına katkıda bulunur. Vücut omega 3 yağlarını cilt ve saç sağlığı için de kullanmaktadır. Omega 3 yağlarının kandaki kötü kolesterol ve trigliserit seviyesini düşürdüğü kanıtlanmıştır.
100 gram ton balığı 0.15 gram omega 3 yağı içerir. Bu da günlük tavsiye edilen omega 3 miktarının %9’una eşittir.

Diğer Besin Maddeleri

100 gram süzdürülmüş ton balığı 128 kaloridir.
100 gram ton balığı ile günlük:
  • B3 vitamini ihtiyacının %15’ini
  • B12 vitamini ihtiyacının %10’unu
  • B6 vitamini ihtiyacının %7’sini
  • Magnezyum ihtiyacının %6’sını
  • Demir ihtiyacının %3’ünü
karşılayabilirsiniz.

Ton Balığını dilerseniz benim gibi sade olarak tüketebilir dilerseniz Salatalarında kullanarak tüketebilirsiniz.
Ramazan ayı içerisinde iftar menülerimizde Ton Balıklı Salata tarifim olacak ...

Hiç yorum yok

ADSENSE